Jak dobrać rozmiar kapci

 

Najważniejszymi cechami obuwia domowego jest wygoda i komfort.

Wybór fasonu kapci zależy tylko od waszego gustu. Ale „zmarźluchom” osobiście polecam kapcie typu „bambosze”.

Zaleca się kupowanie kapci o rozmiar większych od zwykłego ulicznego, żeby noga mogła swobodnie odpoczywać po całym dniu. Dlatego właśnie wszystkie obuwie domowe oznacza się podwójnym rozmiarem (np. 37-38, 39-40). Osobiście dodatkowo zamieszczam przy każdej parze długość wewnętrzną kapcia, dla tego że specyfika wyrobu i metoda wykonania nie pozwalają na precyzyjne dopasowanie rozmiaru co do milimetrów jak w zwykłym obuwiu. Proszę dokładnie przeczytać opis przedmiotu i zweryfikować swój rozmiar z danym w opisie poprzez mierzenie stopy.

 

Prawidłowy pomiar stopy pozwoli na dobranie właściwego rozmiaru także zwykłego obuwia. Można to zrobić np. za pomocą kartki papieru, długopisu, linijki i miarki.

           Pomiaru należy dokonywać w godzinach wieczornych, wtedy stopa jest zmęczona po całym dniu aktywności i jest ona największa.

           Mierzyć stopę należy w skarpetce, w której będzie się chodzićw danym obuwiem. Nie dotyczy kapci.

           Ponieważ stopy różnią się od siebie należy dokonać pomiaru obu i dopasować obuwie do tej największej.

          Jeżeli pomiaru dokonujemy sami warto czynność tą wykonać w pozycji siedzącej, jeśli mamy osobę do pomocy róbmy to w pozycji stojącej. Uzyskamy wtedy najdokładniejszy wynik.

           Stopę należy obrysować, trzymając ołówek tuż przy stopie, pionowo, a następnie zmierzyć odległość od czubka pięty, do czubka najdalej wysuniętego palca stopy (nie u wszystkich ludzi jest to paluch).

to da nam wymiar naszej stopy w centymetrach.

 


 

 

 

 Przy zamówieniu indywidualnym  postaramy się jak najbardziej dopasować obuwie do stopy klienta. Dlatego należy dokonać pomiaru zgodnie z poniższym rysunkiem  ( 5 pomiarów) i podać ich przy złożeniu zamówienia albo wysłać skan na e-mail.